Jdi na obsah Jdi na menu

Historie

V roce 1989 se parta mladých "kluků" kolem Jana Šafránka ze Střeziměře rozhodla, že založí spolek s návem "Přátelé Sportu (PS) Křeč". Většina znich měla spotovní základy z fotbalových mistrovských soutěží v TJ Sokol Mochtín, ale byli i tací kteří by rádi soutěžili, ale neměli kde.

Hlavní náplní činnosti této party , která si někdy říkaval "Pivní Spolek" či "Praví sportovci", byla malá kopaná. Postupem času se ale k zakládajícím členům ve složení Jan Šafránek, Dan Zahálka, Miroslav Bauer, Josef Bauer, Luděk Šafránek, Adolf Zeman a Karel Růth přidávali další zájemci o amatéské sportování, přicházeli i nové nápady a nové druhy sportů, ve ktrerých "Křečáci" začali hrát. Byl to především lední hokej, stolní tenis, tenis, kuželky, nohejbal a vellký fotbal.

PS Křeč se začal rozrůstati o něžné pohlaví a dne 29.dubna 1995 odehrály svůj první turnaj v malé kopané, který vyhrály a porazily nejen silné Kominice, ale i Starou ychtu Klatovy. Od té doby se ženy - fotbalistky PS Křeče zúčastňují pravidelně vypsaných amaterských soutěží klatovského regionu, hrají také pouťové a přátelské zápasy a nevedou si vůbec špatně. Jejich sestava se za tu dobu hodně obměnila. Zakládajícími členky dívčího týmu PS Křeče byly Jaroslava Švátorová, Radka Černá, Monika Šafránková, Markéta Bauerová, Petra Zemanová, Markéta Černá a další.

Muži PS Křeče, kteří jsou úzce spojeni se sportovcemi s místním TJ Sokolem Mochtín si cenní především těchto výsledků v malé kopané : tři vítězství turnaje v Luhu u Sušice, trojnásobné vítězství "vesnického turnaje" v Mochtíně, dvou vítezství turnaje v Žihobcích, dvou vítězství pouťového turnaje v Chlístově a jednoho vítězství v Čachrově.

PS Křeč a hlavně Janu Šafránkovi, presidentovi tohoto agilního spolku, patří také velké uznání a poděkování za to, že v roce 1997 založil a plných pět let řídil "klatovskou amatérskou ligu v malé kopané".V prvním ročníku začalo hrát 7 týmů,ale během několika let se tato oblíbená soutěž postupně rozrůstala.A byli to tehdy opravdu jen amatéři - neregistrovaní hráči.

Dnes PS Křeč hraje Open ligu v nejnižší třetí lize, ale rozhodně nehraje poslední housle.

 

Rubriky

Tabulka střelců v histirii PS Křeče

Příspěvků: 0

Síň Slávy PS Křeče

Příspěvků: 0

Sezona 2012

Příspěvků: 0

Sezona 2004

Příspěvků: 0

Sezona 2003

Příspěvků: 0

Sezona 2002

Příspěvků: 0

Sezona 2001

Příspěvků: 0

Sezona 2000

Příspěvků: 0

Sezona 1999

Příspěvků: 0

Sezona 1998

Příspěvků: 0

Sezona 1997

Příspěvků: 0