Jdi na obsah Jdi na menu

P.S Křeč - Rychlá Rota 2:3

19. 6. 2015

V novém roce v druhé lize

                A je to opět tady. Nová sezona, nové rozdělení lig, nové míče … zkrátka fotbalový kolotoč amatérské fotbalové ligy na Klatovsku se opět rozjíždí. V nové sezoně je spoustu změn. Tou největší je nové přerozdělení. Z původních 3 lig se celá soutěž smrskla na pouhé dvě. Největší odchod týmů nastal v druhé lize. A my jako Křečácí se ani nedivíme. Když Křeč suverénně ovládla v loňském roce třetí ligu a zároveň na vyhlášení soutěží a jednotlivců ukázala jaký potenciál je skryt v tomto silném a kvalitním mužstvu, následovalo logické vyústění – nevyplnění přihlášky do dalšího ročníku. A tak se Křeč bude potkávat staronové týmy ze třetí ligy. Další novinkou v mužstvu Křeče je nová posila – Jan “Bobeš“ Hodan. O jeho kvalitách bude, Tiskovým oddělením PS Křeče, vydán extra článek v nejbližších dnech.

                K prvnímu zápasu v druhé lize nastoupila PS Křeč na domácím stadionu proti Rychlé Rotě. Soupeř přijel v nejsilnější možné sestavě posilněn několika hráči z řad registrovaných. Naproti tomu PS Křeč nastoupila bez jediného “profíka“. Pouze Jumbo se přijel podívat na zápas svých spoluhráčů, stál na lajně a musel pouze přihlížet.

Před samotným začátkem se dostavil i zástupce našeho největšího sponzora – BARON – STAV, a.s. – s.r.o. Bývalý fotbalový hráč a stále člen Slavné PS Křeče Jarda “Baron“ Švátora dorazil a věnoval nové fotbalové míče, s tepelnými spoji, které před slavnostním výkopem pokřtil a předal je hrajícímu prezidentovi a legendě amatérské ligy Janovi “Čáflovi“ Šafránkovi. Zároveň provedl slavnostní výkop, popřál PS Křeči štěstí a usedl na tribunu do VIP sky – boxu pro hlavní sponzory PS Křeče na Křečáckém multifunkčním stadionu.

Po té již utkání začalo, a Křeč vlétla do utkání s velkou vervou. A není se čemu divit. Díky postupu PS Křeče do druhé ligy bylo absolvováno dlouhodobé soustředění, které vyvrcholilo přípravným 4 denním kempem na kanárských ostrovech. S tímto posilujícím kempem v zádech křečácí létali po hřišti a soupeře zamknuli u své branky. Z toho zámku vznikaly i úvodní šance a nakonec přišel i první gól v druhé lize. Po krásné kombinační akci Jožka společně s Vejskym vykombinovali obranu hostí a náš štírek Jožka vsítil první branku. Překrásná akce a krásné příspěvky do klubové kasy za první gól a asistenci v druhé lize. Po tomto krásném okamžiku však přišly dva smolné okamžiky. Hosté si nejprve několikrát vylámaly zuby na výborně chytajícím Šéďovi. Poté však ze dvou šťastných dorážek dokázali otočit průběh utkání. Křeč však zbraně nesložila. A stále se tlačila před branku soupeře. Kde však narážela na dobře chytajícího gólmana a stejně tak dobrou brankovou konstrukci, která byla těžce proti. Prostě Křeč trefovala zařízení, ale netrefovala se do zařízení.

O poločase byla stanovena taktika v celku jasná. Otočit nepříznivý vývoj utkání a udělat si žízeň na piváka. Do druhého poločasu přijel i náš opozdilec Kamil, který se sice omluvil. Ale první pozdní příchod v druhé lize nemůže zůstat bez povšimnutí, opět děkujeme Kamilovi za příspěvek do klubové kasy.

V druhém poločase byly plány narušeny dalším nešťastným gólem v síti branky Křeče. Prudký aut, alias aut v zimní lize, na hlavy hráčů se nešťastně odrazil od zad nejmenovaného bránícího hráče. Sice už se budu potřetí opakovat, ale i první vlastní gól v druhé lize bude naplňovat naší klubovou pokladničku – ehm viďte pane Mitač. Po tomto smolném okamžiku však Křeč zařadila ne druhý, ale rovnou rychlostní stupeň a na hře to bylo znát. Mitač vybojoval míč na vlastní polovině hřiště, krásně přihrál naběhnutému Kamilovi, který předložil gólovou přihrávku před prázdnou branku Mařákovi, který s instinktem anti-zabijáka míč dotlačil do sítě očima – 2:3. Tímto gólem Křeč opět ožila a začala šperkovat svoji hru, jako v sezoně minulé a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Po další krásné individuální akci Jožky, který na sebe navázal dva bránící hráče a přihrál našemu snajprovi Vejskymu, který se v těchto situacích nemýlí a pověsil nádherně míč po zemi k tyči – 3:3. Po vyrovnávacím gólu se probral opět soupeř a hrozil z rychlých brejků, které bezpečně jistili obránci Křeče nebo mág mezi tyčemi Šeďa. Jak se blížil konec utkání, Křeč se snažila rozhodnout a vytvořila si k tomu i krásné příležitosti. Čafl nebo Bobeš měli na noze rozhodující gól, avšak hostující brankář byl proti. A tak z ojedinělé šance vsítili více než šťastného góla hostující útočníci, kdy netrefený míč proskotačil mezi nohami jak obránci tak i překvapenému Šéďovi - 3:4. Tímto výsledkem utkání skončilo, sice smolně pro Křečáky, ale za výkon, bojovnost a nasazení se v žádném případě nemohou stydět.

 

Góly:

                Jožka, vlastní (Mitač), Mařák, Vejsky

 

Sestava:

                Šeďa – Žumpa, Mařák, Kamil, Mitač©, - Vejsky, Džíno, Bobeš, Jožka, Čáfl

VIP hosté:

                Baron

Vzácní hosté:

                Markéta Rajalová – členka “nejhezčího“ týmu Slavné PS Křeče

Tiskový mluvčí:

                Jumbo

 

Rozhovor s prezidentem Čáflem po utkání:

                „Dnešní utkání hodnotím velice pozitivně. Soupeř přijel ve velice silné sestavě, avšak nám velice prospělo soustředění na ostrovech, které bylo velice kvalitní a dobře odmakané. Klucí bojovali, dřeli a za to jim zaslouží jen a jen pochvala. Škoda smolných okamžiků. Rovněž jsem rád, že v druhé lize nebudeme hrát pouze druhé housle bez našich “profíků“. Určitě velice rád bude náš pokladník (smích), který vybere ještě mnoho na příspěvcích do kasy za tzv. poprvé v druhé lize (velký smích). Doufám, že v příštím utkání již získáme první body a budeme se držet v klidném čele tabulky (naprosto vážný). Teď mě omluvte, musím na po zápasové jednání k Mufovi, kde zhodnotím utkání a hlavně nám Jožka za první gól objednal metr piv. Spotu zdar, Křeči zvlášť a na zdraví.“

 

 

Ohlasy k utkání:

                Kamil: „Kluci sorry musel jsem si dát napřed 6 knedlíku se zelím“ … po 10 minutách … „to byl

pěkně blbej nápad“.

 

                Mitač: „Ten Jumbo si nedá pokoj, pořád bude všem vykládat, že jsme prohráli 3:4 a dali jsme

4 góly“.

 

                Bobeš: „Ty voe, je to nějaký vetší a rychlejší než v tý hale“.

               

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář