Jdi na obsah Jdi na menu

PS Křeč - Bukvy Tokio 2:1

25. 9. 2014

Křeč vrátila Bukvám porážku

                V druhém kole podzimní části ligy Křeč vyzvala ambiciózní soupeře z Tokia, neboli Točníku u Klatov. Zvané také jako Bukvy. Už název napovídá, že mančaft je sloen vyloženě z týpků, kteří jdou po soupeři hlava nehlava. Avšak tým PS Křeče se sešel v silném složení, a to jak v počtu tak i v pase.

                Utkání začalo zvolna. Vyčkávací taktiky se první oprostila Křeč a udeřila. Bukevský team nabitý samými profíky z Manchasteru Měcholupy zaskočila kombinační hra, kterou Křečácí trénovali celé léto poctivě a vytrvale na nohejbalových přípravách. První gól vsítil navrátilec do sestavy po dlouhé pauze Venouš “Rychlý hrot“ Průcha. Po kombinaci na slepo, kdy Jumbo přihrál naběhnutému Džinovi, který posunul míč na Venouše a ten stylem “Křečácká zabijačka“ usměrnil míč pumelenicí mezi brnakářovi nohy do sítě 1:0.  Akce jako z partesu. Parádička. Soupeř byl zaskočený kombinací na vysoké úrovni, všichni hráčí Křeče předváděli své nabité zkušenosti a přednosti. Další akce se rozjela přímo od gólmana. Styl TIKY TAKA, alias Barcelonský styl fotbalu (mimochodem PEP GUARDIOLA tuto variantu konzultoval s Čáflíkem u lahodného plzeňského moku), byl pro Bukvy totálně cizí. Ale zpět k akci. Šéďa krásně založil přes obranu Křeče akci, kterou zastavil až faul na pronikajícího Jumba. Ten sám se postavil k volnému přímému kopu a nacvičeným signálem napálil Tomáše Vaise do nohy. Od toho se míč odrazil do brány hostů. Všichni kdo tuto variantu rozehrání neznali, čučeli jak telata. Avšak trénink dělá mistry – 2:0. Krásná podívaná především pro diváky. Poté Křeč zvolnila, aby také dala soupeři prostor a dopřáli si také drobet té fotbalové krásy. Jedinou akcí nabídli Křečácí možnost ke srovnání hostům, kteří toho využili dokonale. 2:1.

                V druhé půli již Křeč kontrolovala výsledek a tu a tam vystrčila růžky. Jinak bezradnému soupeři nedovolila žádnou možnost ke skórování. Ba naopak, byli tomu domácí, kteří se fotbalem bavili a možná schválně dále nenavyšovali skóre zápasu. Velké šance k tomu měli opět Tomáš Vais, který sám před brankou vůbec netrefil balon. Nikdo do teď neví jak se to mohlo stát. Poté po krásném průniku Jožky a ještě lepší přihrávce Jumbo málem zlomil hodní tyč branky vejpůl, ale gól ztoho nebyl. Ke konci zápasu Křečákům malinko docházelo, že by mohli zvítězit před domácí nabitou tribunou a krapet jim nervozita svazovala nohy. Toho pět využili nepříjemní hosté a zatlačili Křeč před vlastní branku. Ta však měla v brance démona posledních chvil zápasu Šéďu. Nepustil již žádný balon za svá záda a proto Křeč slavila další vítězství v podzimní sezóně.

 

Branky:

                Průcha Václav, Vais Tomáš

Ohlasy po zápase:

                Vašek Průcha: „Ty krávo mě bolely nohy už v 5. Minutě. Ale ten gól se mi líbil.“

                Malá mitačová: „Tati, ty gumáky ti musim nést fakt domů???“.

                Mitač: „ Né, můžeš si je obout“.

                 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář