Jdi na obsah Jdi na menu

PS Křeč - Divadlo Snů 4:0

22. 10. 2014

MISTŘI, MISTŘI, MISTŘI!!!

                Poslední kolo 3. ligy amatérské fotbalové ligy na Klatovsku nabídlo závěrečné rozuzlení pořadí na předních místech tabulky. A v tomto kole šlo opravdu o hodně. Slavná PS Křeč, kráčející neporažená podzimní částí, bojovala na dálku o PRVNÍ PŘÍČKU tabulky. Již před začátkem utkání dorazila zpráva o hubeném vítězství Smrku 1:0, díky jemuž odsunuli Křeč na druhé místo. Avšak Křečákům hrálo do karet, že soupeřem jím bylo mužstvo na poslední místě tabulky Divadlo Snů. Než začalo samotné utkání, nikdo si nepřipouštěl myšlenku, že takto skvěle, náramně, super zkrátka bravurně rozjetou šňůru by Křeč zahodila vniveč. A tak cíl byl jasný – bereme pouze vítězství!!! I další hádanka tak byla rozluštěna, pokud se vyhraje a Křeč tak nepozná hořkost porážky nebo remízy, postup z prvního místa je čest a dá se říci, že i povinnost. Jelikož Slavná PS Křeč je stále slavnější a nikdy nepostoupila z prvního místa, byla by ostuda se zaleknout postupu. A tak padla jasná slova – přijít, vidět a v suchém triku zvítězit a postoupit. K tomuto cíli se sešla výborná sestava, která čítala samé hvězdy. Kde jaký Evropský velkoklub by tento mančaft bral všema deseti. Do sestavy se vrátil čerstvě uzdravený a elánem posílený zabiják, kanonýr, hovado prezident Čafl senior. Dorazila i zahraniční STAR Dan. Stálice mezi obránci, více prezident a hlídač Mařák. Skvělá gólmanská jednička, která přiměla mnohé hráče brát léčebné přípravky na uklidnění Šéďa. Žumpa alias bojovník každým coulem i zraněný kapitán Mitač a další řada skvělých hráčů, bez kterých by tohoto úspěchu nešlo dosáhnout. Do zápisu se nakonec nevešel náš vždy rozesmáty Blackham, který však o to více povzbuzoval na tribuně a hnal mužstvo svého srdce k vítězství.

                Zápas začal ve velice velké nervozitě, neboť Křeč se nemohla srovnat v zadních liniích. Toho se pokusili využít hosté, kteří měli první velkou šanci utkání. Ale jak již bylo zmíněno. V brance stál kouzelník mezi gólmany, který své tyče opět ponořil do magického prokletí a soupeře opět přiváděl k šílenství. To Křečáky nakoplo a začali konečně hrát, kombinovat a diktovat své tempo hry soupeři, který bojoval se ctí, ale marně. A tak Křeč převzala otěže hry a začala si tvořit šance. Paradoxně první gól vsítili hosté, kteří pod nátlakem Čáfla juniora, si dali vlastní gól. Tento vlastní gól uklidnil všechny Křečáky a začal velký kolotoč. Akce střídala akci, nápadité přihrávky, kombinace na jeden dotek, stahovačky, trýčky a hlavně další góly. Po další nádherné kombinaci se na levé straně uvolnil Jumbo a předložil gólovou přihrávku před branku Čáflovi seniorovi a ten ač tísněn uklidil míč do sítě s instinktem zabijáka – 2:0.  Další průběh utkání byl již zcela v průběhu Křeče. Velice agilní Švejk a hlavně Džíno, kteří se stále nabízeli ke kombinaci, skvěle doplňovali Jožka, Standa a Čáfl junior. Tito nápadití útočníci vybízeli i jediného zahraničního člena Křečáků Dana, který měl opravdu více než smůlu. Tento štírek má bravurní výběr místa a čuch na góly, jen by potřeboval více toho fotbalového štěstíčka. Hra dále plynula a šance se kupily a bylo otázkou času, kdy Křeč navýší své vedení. Až přišla akce Švejka, na půlící čáře se zbavil svého soka, pláchnul mu jako Speedy González a na hranici vápna zavřel oči a pumelenicí mezi brankářovými nohami málem protrhl i síť branky – 3:0.

                Tímto výsledkem tak skončila první půle slušně hrajícího utkání s minimem faulů. Tímto na dálku i děkujeme hostům, že nepřijeli jen hrát za cenu všeho, ale i přiznávali těžké situace rozhodčímu, čímž velice přispěli k duchu FAIR – PLAY, VELKÉ UZNÁNÍ – RESPEKT a děkujeme.

                Druhý poločas už byl jasnou, záležitostí Slavné PS Křeče. Hosté se nadále i snažili, ale nebylo jim to nic platné. Zcela zformovaná obrana linie Jumbo, Žumpa a Mařák pracovala více než jistě. Soupeř neměl vůbec žádnou šanci. Pouze jednou se blýskl Šéďa skvělou robinzonádou a na otevřené scéně sklidil velký potlesk. Poté přišla nejhezčí akce utkání. Dlouhý míč si Čafl senior zpracoval na prsa, dvakrát si narazil s Čáflem juniorem a potřetí mladší z této dvojce zakončuje drze mezi nohy bezmocného brankáře. Nádherná podívaná, zkrátka – Syn na otce, otec na syna, lidi řvali 4:0. Paráda. Akce minimálně na zlatou helmu. Nevím, jaké jiné ocenění by tento ťukec zasloužil.

                Tímto výsledkem i zápas skončil. Mužem utkání byl po zásluze vyhlášen Čáfl senior, který všem dokázal svůj důvtip ve hře, orientace ve vápně, čich zabijáka, nadšení pro hru a hlavně vždy přítomný úsměv.

Bylo také krásné pozorovat v jaké radosti a nadšení Křečácí odehráli svůj poslední zápas a prodloužil svoji sérii na úctyhodných 8 zápasů bez ztráty kytičky – čili z osmi zápasů 24 bodů. Kdo se touto bilancí může pochlubit – ptáme se kdo??? Dále bylo příjemné vidět šťastné všechny nadšené skalní fanoušky, kteří již před koncem utkání skandovali mistři, mistři. A je tomu opravdu tak – Křeč po nejdelším čekání v historii amatérské fotbalové ligy vyhrála svoji soutěž. Tímto opět pokořila další milník ve své bohaté sbírce trofejí a opět se ptáme kdo se tímto může pochlubit, kdo ??? Po skončení utkání se Křeč uchýlila do útrob svého moderního stadionu k oslavám a velké poradě, kde proběhlo krátké a velmi jasné referendum o postupu do druhé ligy. Hlasování dopadlo jednoznačně – všichni pro, pouze Jumbo se zdržel hlasování neboť nepřestával skandovat – TAK JSME PRVNÍ NO A CO, NO A CO NO A COÓÓÓÓÓO !!!! Zkrátka Slavná PS Křeč bude v dalším ročníku Amatérské ligy prohánět soupeře z druhé ligy – pokud se však všichni nezaleknou velkých kvalit, osobností a důvtipu ve hře a neodhlásí své celky.

                Tímto se Slavná PS Křeč loučí se soutěžním letním ročníkem 2014 a děkuje všem soupeřům, rozhodčím, fanoušků, rodinám a přátelům, kteří Křeč nepřestávají podporovat ve své spanilé jízdě. Díky těmto skvělým lidem, MY JAKOŽTO KŘEČÁCÍ, stále vymýšlíme další výjimečné zpestření. Závěrem dodáváme DĚKUJEME, DĚKUJEME A DĚKUJEME A DOUFÁME V DALŠÍ PODPORU i v dalších soutěžních ročnících.

Branky:

                Vlastní, Jan Šafránek senior, Jiří Švátora, Jan Šafránek junior

Ohlasy po zápase:

                Jumbo: „TAK JSME PRVNÍ NO A CO, NO A CO NO A COÓÓÓÓÓO !!!!“

                Čafl senior – „Ty bláho, nevím na čem Jumbo ujíždí, ale chci to taky!!“

                Žumpa – „My jsme fakt postoupili, ty vole – to bude peněz za výplaty!!!“

                Mařák – „ Hele Švejk si dal dvě piva a jel do Klatov. Asi to jel rozhlásit do všech novin, aby

nebyl jenom Mufák slavnej!!!“

                Mitač – „Jestli ještě uslyším tu pí ****, že je to protože jsem nehrál – tak začnu hrát znova!!“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mistři

(Blackham, 27. 10. 2014 19:37)

Je to skvělý a takhle pěkně na psané sem dojat z Veleslavné PS Křeše za celý letní ročník 3.ligy a všem veliké poděkování!!!!!.A už se těším na další sezonu.Váš rozesmátý Blackham.

Písnička pro nás Křečáky

(Jumbo, 22. 10. 2014 22:05)

https://www.youtube.com/watch?v=O71fetlkCZo