Jdi na obsah Jdi na menu

PS Křeč - Veterans Chlistov 8:2

9. 10. 2014

PS Křeč píše dějiny Amatérské ligy

                Píše se hvězdné datum – 26. 9. 2014 a parta prima lidí okolo prezidenta Čáfla, více prezidenta Mařáka, pokladníka Dolfáka a dalších báječných osobností veleslavné PS Křeče se okolo 19 hodiny schází na hřišti v Mochtíně, kde v nejbližších okamžicích vypukne první historicky hrané utkání pod umělým osvětlením. Je tomu již čtvrt století, kdy tito srandou obdarovaní lidé baví celé zástupy příznivců, nadšenců, fanoušků a přátel fotbalu. V dnešní době je málo akcí, které se dějí vůbec poprvé. Ale Slavná PS Křeč přichází stále a stále s novými nápady jak vytvořit sobě a hlavně jiným úsměv na tváři.

                V tento slavnostní den Křečácí proměnili svoje domácí hřiště ve stadion, který by mohl konkurovat stadionům na profesionální úrovni. Perfektně připravená hrací plocha s téměř vyhřívaným trávníkem, umělé osvětlení, tribuny, komentátoři, moderátoři, zahraniční aktéři, televizní a audio technika, pyrotechnika, ale i potřební policisté, těžkooděnci, hasiči a pořadatelé. Tyto všechny složky byly zajištěny pro uskutečnění derby mezi slavnou PS Křečí a dlouholetým soupeřem z Chlístova.

                Ano je to opravdu tak. Amatérská fotbalová liga v Pošumaví se může díky slavné PS Křeči pyšnit dalším výsadním prvenstvím a to zápasem pod umělým osvětlením. K tomuto jedinečnému zápasu si Křeč pozvala na svůj zrekonstruovaný stadion Veterans Chlístov, kteří dorazili ve velmi silné sestavě, i s početným zástupem fanoušků, a chtěli přerušit podzimní neporazitelnost Křeče.

                Ještě před začátkem utkání byly vyhlášeny základní sestavy mužstev, které prošli na horkou půdu Křeče mezi hořícími pochodněmi a fontánami. Neskutečná podívaná pro hráče i přítomné diváky a v neposlední řadě pro rozhodčího.

                Utkání přesným úderem atomových hodin na úřadě ve 20:00, asi. A začalo náporem hostů, kteří přijeli s velkými ambicemi, a také tomu přispěl fakt nervozity hráčů Křeče. Postupem času však Křeč začala přejímat otěže hry a diktovat soupeři svoji vytříbenou technickou hru plnou fint, přihrávek, nacvičených akcí a hlavně Křečácké radosti ze hry. Netrvalo dlouho a dostavili se i první šance ke skórování. Historicky první hráč, který vstřelil gól pod umělým osvětlením v Amatérské lize byl Křečácký Džíno, který z pravé strany přízemní střelou propálil hostujícího gólmana a umožnil tak vyprodaným tribunám poprvé zakřičet gól. Nádherný fotbalový zážitek pro všechny zúčastněné hráče a především diváky. V rozmezí 5 minut Křeč doslova odzbrojila hosty, kdy navýšila svůj náskok na 3:0. Dalšími úspěšnými střelci byli Žumpa a Kamil, kteří uklidnili domácí hráče. TO však neuklidnilo fanoušky, kteří spustili své chorály, a kolem stadionu začala obíhat mexická vlna. Hosté však zbraně nesložili a nadále útočili na branku Křeče. V té však v životní formě chytající Šéďa opět čaroval a za svá záda nepropustil žádnou šanci hostů.

                Výsledkem 3:0 skončil první poločas a moderátoři večera, Čáfl s Dolfákem, ihned zpovídali aktéry utkání o bezprostředních dojmech z utkání. Během rozhovorů však nestřežení fanoušci podpálili propašovanou pyrotechniku na stadion. Stadion se tak ocitl pod kouřovou clonou a proto musel být začátek druhého poločasu o pár minut odložen.

                Druhý poločas opět načal střelec zápasu Džíno, který navýšil vedení již na 4:0 pro Křeč. To již byli fanoušci ve varu a chorály zněly na celý stadión. Poté však chvilkovou nepozornost potrestali i hosté, kteří snížili na 4:1 zásluhou Oldou Juřinou. To však bylo na dlouho dobu vše. Křeč opět zařadila vyšší rychlostní stupeň a úspěchy se dostavili. Nezastavitelný Čáfl junior v rozmezí 9 minut definitivně otupil veškerý vzdor hostů, kdy jedním krásným a druhým chytrým gólem ukázal všem fanouškům, že útočné kvality po svém otci zcela určitě nevlastní náhodou - 6:1. Za tohoto rozhodnutého stavu již Slavná PS Křeč předváděla proč je tak oblíbená mezi svými i cizími fanoušky. Sranda, humor, nadhled, úsměvy a fotbalová podívaná a paráda pak pokračovala až do konce tohoto nádherného utkání. Zápas nakonec skončil vysokým vítězstvím 8:2 pro Křeč, kdy se ještě trefil kanonýr Standa a Jumbo. Závěrečné minuty tohoto klání si museli užívat všichni zúčastnění, kteří jistě neprohloupili.

Zápas byl jedním velkým představením FAIR PLAY. Oba celky velmi ochotně pomáhaly rozhodčímu, samy sobě a uvolněné atmosféře, za což patří velké DÍKY. Hráčem utkání byl nakonec vyhlášen čaroděj mezi tyčemi – Šéďa, který se nemalou mírou přidal k tak krásnému vítězství. Po zápase nad stadionem zahrála krásná píseň – Hymna PS Křeče, při které domácí hráči poděkovali velice početné neplatící divácké návštěvě a kulise, která nemalým dílem přispěla k báječnému večeru.

                Křeč tak opět nepoznala hořkost porážka a u příležitosti oslav založení a narozenin Dolfáka si s přehledem zajistila postup do druhé ligy. V Křeči zkrátka dozrála generace sportovců, kteří v současné době nemají konkurenci.

 

Branky:

                Kubalík Petr – 2x, Šafránek Jan ml. – 2x, Rajtmajer Kamil, Šup Jan, Vejskal Stanislav, Čeleda Jiří

 

Ohlasy po utkání:

                Žumpa – „Tak, a je třeba sepsat nové smlouvy pro druhou ligu, protože tabulkové platy jsou úplně jiné.“

                Dolfák – „Není problém, v druhé lize je standart 2500 za zápas a 500 za gól. My budeme hrát za 3000 za zápas a 1000 za gól. Na měně se domluví později.“

                Dan – „Ty vole, jestli po cestě měřili tak přitlač Dolfáku na těch odměnách. Hele a začni hned, já nemám peněženku.“

                Baron – „No, tak abych si taky našel sponzory. Abych mohl sponzorovat Křeč i nadále.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář