Jdi na obsah Jdi na menu

ST Smrk - PS Křeč 2:3

25. 9. 2014

Proti Smrku nastoupilo 7 statečných

                V podzimní části porážkou nepoznamenaná Slavná PS Křeč nastoupil proti prvnímu celku třetí ligy, a to Smrku na jejich hřišti. Sedm statečných se probudilo do sychravého ranního dopoledne a vyjelo vstříc těžké bitvě o první příčku. Po předchozích 4 neprohraných zápasech v zádech PS Křeč nastupovala s lehkou ironií a nadsázkou a sami hráči nevěřili v příznivý výsledek. Kdo nedorazil, prohloupil. Historicky nejkompaktnější, nejstylovější, nejkrásnější a nejpohlednější výkon nebyl dosud evidován v historických datech 3 ligy.

                PS Křeč nastoupila v sestavě třech obránců, kteří hráli takřka bez střídání a se třemi útočnými zabijáky, kteří makali do vysílení a poté se postupně točili. V bráně nastoupila stálice mezi hvězdami, neohrožený Šéďa, který podal výborný výkon – ostatně jako vždy.

                Od začátku utkání byla na hřišti vidět nadvláda u mužstva Slavné PS Křeče. Kluci od první minuty využívali veškeré prostory hracího trávníku ke kombinaci. Zaskočení domácí nevěděli jak si s nastolenou taktikou Křeče poradit a proto jen stály a čekali jako kuželky. Hosté vnikali rychlými, přesnými a cílenými kombinacemi do obrany vyplašených domácích. Jedna šance střídala druhou. První vážnější ohrožení branky nastalo, kdy Džíno nádhernou prudkou přihrávkou vybídl Kamila ke skórování. Ten však na kluzkém terénu uklouzl a ve skluzu trefil pouze tyč. Brankářovi domácích se chvílemi i zamlžovali brýle, jak nechápal nápaditou hru PS Křeče. Poté již pouze všichni přihlíželi další nádherné kombinaci hostů, na jejíž konci byl Jumbo. Ten se ze všech sil položil do střely, kterou vyslal na branku. Naštěstí brankář hostů nezasáhl, jelikož pokusil by se na míč jakýmkoliv způsobem zasáhnout ještě nyní by mu hořely jeho brankářské rukavice 0:1. Poté se konečně dostali ke slovu i domácí a rychlými dvěma slepenými góly otočili průběh zápasu. Nutno podotknout, že gól na 2:1 byl více než šťastný, ale i takový se počítá. O poločasové přestávce jsme si vyslechli samou chválu na překrásnou kombinaci a předvedenou hru. Avšak Kamil navrhl dát další dva góly a zvítězit tak.

                Druhá půle začala ještě krásněji než první. Křeč zatlačila soupeře na svoji polovinu. A nepůjčila vůbec míč soupeři téměř 15 minut. Soupeř pouze v nouzi odkopával míč do zámezí. A tak přišlo nevyhnutelné – nádherná sportovní podívaná pro všechny zúčastněné. Džíno společně s Čáflem mladším oklamali celou zkoprnělou domácí obranu a poté rychlou rozehrou Čáfl mladší vsítil nejkrásnější branku z utkání. Patou přímo z roku pověsil míč pod víko soupeřovi branku a v tu ráno bylo srovnáno – 2:2. V tu chvíli narostli Křečákům křídla a páráními fintami, stahovačkami, houslemi a přesnými milimetrovými přihrávkami přiváděli soupeře k nepříčetnosti. Další akce je třeba uvést do síně slávy, kombinace započatá od samotného Šédi. Každý hráč si minimálně třikrát narazil nebo dotkl míče poté přesnou rychlou kombinací míč Křečácí dopravili na samotnou hranici vápna, kde se do míče opřel Kamil a poslal míč podél padajícího gólmana k pravé tyči branky. V tu ránu Křeč vedla a sahala po třech bodech, které by ji zaručovali prvenství v tabulce po více než mnoha letech. Křeč se však nestáhla do obrany, ale dále větrala soupeřovu obranu, která se postupně začala dohadovat. Poté se již dostavily chvíle radosti, konec zápasu a Křeč se vyšplhala na samotnou špic tabulky 3. Ligy s náskokem hodným postoupit do druhé ligy.

                Po zápase byl převelice pochválen Žumpa, který celý zápas odehrál bez jediného střídání a s naprostou lehkostí uhájil nejlepšího střelce domácích. Dále byli zaslouženě pochváleni všichni hráči Slavné PS Křeče, kteří nastoupili. Navíc si však odnesli radost ze hry, ostatně jako vždy, čest že mohli nastoupit za svůj tým PS Křeče, ale a to především přenádherný pocit z odvedené hry, které měla parametry minimálně druholigového mužstva. Za velikou radost ze zápasu poté poděkoval benijamín Jumbo, který díky Křeči si mohl užívat radost ze hry při oslavách jeho narozenin. Vše pak navrátil kluků u Džejára u pokecu u piva a kávy s chladičem – a tak to má být, tak je to správné.

                Křeč tak nepoznala hořkost porážky ani v pátém zápase podzimní části a chystá se pomalu na vele důležité a slavnostní derby s Veterans Chlistov.

 

Branky:

                Čeleda Jiří, Šafránek Jan ml., Rajtmajer Kamil

 

Ohlasy:

Jumbo: „ Nádherný zápas, krásně jsme jim to vrátili z Chlístova z poutě.“

Džíno: „Nejhezčí zápas, který jsem za Křeč odehrál. Parádní kombinace jako nikdy.“

Žumpa: „ Kam se na nás hrabe Barcelona – ať se přijdou učit ty krávooooo !!!“

Čáfl: „ No ty bláho, nevěřil jsem vlastním očím, a dobře že jsme zase ten Smrk porazili.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář