Jdi na obsah Jdi na menu

Tady a teď - PS Křeč 1:6

19. 6. 2015

První tři body v druhé lize

                Ke druhému utkání nového ročníku letní amatérské fotbalové ligy na Klatovsku, zajížděla Slavná PS Křeč na horkou půdu na Masarykovu ZŠ. Horká není z důvodu kvality soupeře, ale když je slunečno a nebo spadnete jste spáleni jako ten uhel.

                Slavná PS Křeč měla za soupeře tým s názvem Tady a teď. Před zahájením utkání bylo jasně řečeno, že je potřeba navázat na bojovný a kvalitní výkon z prvního kola a soupeře tak úplně zaskočit.

                A zvolená taktika se naprosto vyplatila. Úvodní nápor byl tak silný, že soupeř stíhal pouze zakopávat míče co nejdále od své branky.  Křeč nádherně kombinovala na skvěle připraveném umělém trávníku. Avšak slabší stránkou byla tentokrát koncovka. Tedy koncovka byla kvalitní brankář byl téměř vždycky překonán, ale tyče zvonily více než kdy jindy. Suma sumárum přibližně spočteno, hrubým odhadem: Kamil – 4 x tyčka a 1 x břevno pro brutální pumelenici z 20 metrů, Džíno – 2x tyč, Jožka – 1x břevno a 1 x tyč. Vše doslova roštíp ofensivně hrající obránce Žumpa, který vystřelil tak šikovně, že mu míč sjel z kopačky, avšak překvapení pro všechny byl míč v síti, který prošel brankářovi mezi nohama. Výsledkem 1:0 pro PS Křeč skončila tak první půle, ale šancí bylo minimálně na 4 zápasy.

                Druhý poločas byl již zcela v režii chlapáků z Křeče. Ta zcela opanovala hru, míč, prostory i vše ostatní. Na rozdíl od poločasu prvního nyní ale Křečácí začali proměňovat šance a skóre se začalo navyšovat hnedka od úvodních minut. Vše započal Jožka. Malý štírek opět ukázala svoji bravurní techniku s míčem a obratnost. Proklouzl mezi obránci způsobem svým vlastním povodil brankáře a krásným “blafákem“ uklidil míč za gólmanova záda. Tento gól nahlodal soupeře ještě více a už pouze kecal. To využil Kamil, který o poločasu hodil nohy do svěráku a nechytatelnou dělovkou vyhnal všechny pavouky z levého horního růžku soupeřovy brány. Branka s parametry na gól roku v kategorii FIFA byl velice důležitý pro Kamilovi hru. Jeho skvostné přihrávky lahodily nejednomu divákovi. Krásnou přihrávku vysunul Žumpu, který sprintem po levé straně hřiště křížnou střelou angličanem zvýšil na již 4:0. V tu dobu byl soupeř zcela odevzdaný, ale nesložil zbraně. Z ojedinělého útoku se míč dostal až před branku, kde soupeř pohotovou střelou snížil na 1:4. To evidentně naštvalo Jožku, který hned z protiútoku křeče chytrou střelou uklízí opět míč k tyči a svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 1:5. To se již blížil závěr zápasu a do slibné šance se dostal náš malý Bobeš, který se ocitl sám před brankou. Na 5 krát – 1 střela, 4 dorážky – se mu nepodařilo brankáře soupeře překonat. Na to se již nemohl dívat Žumpa, který nejprve Bobše povzbuzoval co mu síly stačily slovy: „No, ještě, znova, tak teď … !!!“. Poté přišel k míčí, napálil míč vší silou a pověsil ho pod víko. Otočil se a se slovy „Takhle se to musí dělat“, šel střídat.

                Výsledkem 1:6 zápas skončil, zasloužená výhra PS Křeče byla uznána i soupeřem. Křeč tak získala první body do tabulky a první body v druhé lize po zásluze zacvakal Žumpa, kterému byla odečtena část jeho mzdy (2500 Kč / zápas) do kasy na pokuty a příspěvky.

Góly:

                Žumpa – 3x, Jožka – 2x, Kamil – 1x

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář