Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj v Žihobcích 2014

11. 5. 2014

PS Křeč přepisovala historii

            Již tomu bylo po dvacáté, kdy Křeč odjela na turnaj pořádaný v Žihobcích, kde se konal již 35. ročník. Na turnaj byl pro Křečáky rezervován speciál AIR – BUS – BARON from Lhůta. Náš hlavní, generální, největší, jediný sponzor byl skvěle připraven a první třída pro prvotřídní hráče byla více než na místě. Do Žihobců jsme dorazili v krásné počtu a to 11 Křečáků, 5 Křečand, generální, hlavní a jediný sponzor a řidič Křečáckého speciálu v jedné osobě, hlavní COACH a vlajkonoš Čáfl a prvotřídní vlajka PS Křeče.

            Do Žihobců se sjelo celkem 7 týmů, z čehož dva týmy postavila Slavná PS Křeč a tím tak razantně zvedla úroveň tohoto turnaje. Původně zamýšlený první mančaft byly PS Křeč  - muži STARS a druhý tým PS Křeč – holky, které si propůjčili naše dva obránce Vondru Šupovou a Blacka Blackhamovou. Turnaj se hrál systémem každý s každým 1 krát 15 minut.

            Turnaj začal krásným způsobem, kdy holky si povodily nějaké protihráče v bílých dresech (90% týmů mělo bílé dresy) a krásným způsobem vybojovali remízu 2:2 za srdcervoucího povzbuzování PS Křeče mužů. Po té na to vlítl A tým PS Křeče, který nastoupil proti týmu ambiciózních neférových frajírku. To však nerozhodili našeho rychlonohého navrátilce do útoku Vaška Průchu, který povodil brankáře způsobem vlastním a pak zavěsil do prázdné brány. Křečácí vedli poprvé v turnaji, to však nevěděli, že to bylo v celém turnaji naposled. Nakonec Křeč vyválčila krásnou remízu 1:1.

            Před dalšími zápasy jsme nepodcenili přípravu a začali jsme nehorázně doplňovat tekutiny. Někdy horem, někdy v leže a někdy všelijak, a byl to opravdu masakr. Další zápasy již probíhali v duchu fair – play, který nakonec akceptoval i Mařák. Zatímco Mužstvo Křečáku pomalu navazovalo pozornost na sebe a dostávalo, jeden gól za třetím družstvo holek těžilo ze svých předností a bojovalo.

            Vrcholem turnaje byl vzájemný zápas Křečáků a Křečand. Neuvěřitelný zápas, který se odehrával na hřišti v Žihobcích. Ani rozhodčí tomu nevěřil, který běhal z radosti ze hry i pro míče. Zápas se přeléval nahoru a dolu. Šance střídala šanci. Holky si vypracovaly několik krásných příležitostí, ale obrana vše kryla. Poté na hřiště vtrhnul Dolfák a rozhodl a osudu utkání. Krásným způsobem se nechal povodit od jedné z Křečand, která předložila gólovku na zlatém podnose nabíhající další hráčce a vše skončilo gólem 1:0 pro Křeč. V této chvíli zápas dostal náboj a to už nevydržel Dan, který to rovněž rozvášnil a pressoval ze všech sil. Zápas nakonec do vítězného konce dotáhly naše Křečandy, s čímž byl spokojený společný Coach Čáfl.

            Výsledkem bylo krásné čtvrté místo PS Křeče holek, které tak obhájili svoji celkovou pozici z loňského roku a to způsobem dvou vítězství a dvou remíz. Křečácí obsadili krásné první čili sedmé místo, čímž tak se poprvé umístili hůře než Křečandy.

            Po skončení turnaje jsme vše řádně prodiskutovali v našem rodném jazyce, pouze Dan se moc nechytal, a proto začal všechny učit Bavorsky. Bohudík on sám se dřív opět přeorientoval na češtinu. Krásné byly společné chorály a nezapomenutelný okamžik přišel ve chvíli, kdy byla puštěna Hymna PS Křeče a všichni jsme zapěli naši hymnu v podání krásným, úžasným, skvělým, brilantním a nezapomenutelným – od té doby se datuje vznik tzv. PS faktoru.

            Inu skvělá nálada, pohoda, radost ze hry, smysl pro humor a pro fair-play v podání PS Křeče opět ozdobilo turnaj v Žihobcích. Slavná PS Křeč opět všem dokázala, jak skvělý kolektivní potenciál se ukrývá v našem družstvu a to nám může CELÝ SVĚT ZÁVIDĚT!!!

            Cesta zpět našim speciálem byla ve znamení chorálů, zpívání a diskutování nad čerstvě nabitými nezapomenutelnými okamžiky, které podtrhl náš Standa Cantona. Ten v Mochtíně pod dlouhém rozmýšlení vystartoval ze pánem na traktůrku sečící hřiště, že by rád vypomohl a objel si jedno čestné kolečko. Standa byl tak nadšený, že si ani nevšiml traktůrek neseče.

Několik poznatků z turnaje:

Dolfák zjistil, že je vyloženě turnajový typ a velice rád podporuje tyto výjezdní společné akce.

Opět nebyl využit Danovo potenciál a jeho důraz před bránou, ba naopak jsme ho nutili hrát fotbal – za což se omlouváme.

Standa slaví své jmeniny krásně v den Žihobského turnaje a každý rok se opakují, což je krásná příležitost k oslavě.

Čáfl je v roli Coache neskutečný pedant. Za každou chybičku velice trestá každého hráče.

Blackovi a Vondrovi stále nenarostli horní přednosti do dívčího dresu, ba naopak opět holkám vytahali k dresům zapůjčené trenýrky.

Cena fair – play opět by měla být přisouzena Slavné PS Křeči, která byla vzorovým příkladem tohoto ocenění – jak je tomu již po několik let známo.

Holky poprvé skončily lépe umístěny než družstvo kluků.

Ve skutečnosti byl turnaj rozdělen kvůli množství přihlášených mančaftů celkem 55 mančaftů – turnaj se hrál 3 dny v kuse, systémem každý s každým za účasti i mezinárodních týmů z 12 zemí světa.

 

Závěrečné hodnocení Coache Čáfla:

„Příští rok jsme tu zase a to ještě v silnější sestavě!!! A nejspíš i já nastoupím!!!“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář