Jdi na obsah Jdi na menu

Veterans Chlistov - PS Křeč 5:4

15. 6. 2014

První porážka v sezoně pro Křeč

                Do šestého pokračování amatérské fotbalové ligy mužů vstupovala Slavná PS Křeč v roli lídra třetí ligy a zajížděla netradičně v pátek odpoledne ke tradičnímu rivalovi do Chlístova. Sice tým nese název Veterans Chlistov, ale věkový průměr mužstva se pohybuje okolo 22 let, což je i na mě, jako na nestranného autora článku, taky moc. PS Křeč nastoupila téměř v kompletním složení, chyběl pouze Kamil. Kamil poslal omluvenku z Tuniska, že prý mu zrušili zpáteční soukromý let po zápase zpět do Tunisu za rodinou (původní plán byl, že si z pláže odskočí do Chlistova zahrát za Křeč a pak se vrátí zpět – ale bohužel). Čili Kamil zůstal v Tunisku.

                Křeč nastoupila do zápasu, pod taktovkou trenéra Čafla, velice svižně. Již druhá akce Křeče přinesla úvodní branku. Po naprosto krásné kombinaci byl zfaulován Džíno na pravé straně a kopal se přímý volný kop na branku Chlistova. K míči se postavil Jumbo. Předtím však proběhla diskuze nad míčem mezi Švejkem a Jumbem. Po odpískání jim předem domluvený signál vyšel na jedničku. Jumbo stříleným centrem po zemi našel naprosto přesně Švejka, který pouze nastavil šikovně svoji levačku, razantním způsobem změnil dráhu letu míče. A zatímco brankář domácích se pleskal u své levé tyče, čekající na míč. Míč skončil u jeho pravé tyče – 1:0. Zanedlouho však přišla ukázková brejková akce Křeče. Výborně vysunutý Žumpa do středu hřiště nejprve vypíchl míč soupeři. Poté nahodil motory přes sprintoval celé hřiště, kde na vápně obrdžel krásnou přihrávku od Tomáše Vaise a Žumpa vyslal projektil, který skončil opět v síti. Brankář mohl lovit po druhé – 2:0. Do této doby byla Křeč lepší, kombinovala, zkrátka rozdávala radost okolním divákům. Obrana pracovala spolehlivě, Šéďa lapal jak bůh a vedro bylo jako kr**a. Poté se však Chlistovu povedl ojedinělý centr, který proskotačil přes klubko těl, třikrát se odrazil na nohy Chlistovských, 3 krát Šéďa kryl, ale po čtvrté nakonec míc doslova dotlačili do branky 2:1. Chvíli na to si Chlistov doslova vyhádal penaltu a všichni v přesvědčeni v opak. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu – 2:2.

                Do druhého poločasu nastoupila Křeč v malinkém útlumu, především rozhodčí nezvládali svoji úlohu, ikdyž hráči jim to příliš nezjednodušovali. Ale byla to opět nádherná spolupráce mezi Švejkem a Jumbem. Tentokrát Švejk se proměnil do role nahravače a Jumbo do role střelce. Krásnou rozehrou podél zdi Švejk vybídl Jumba, který ihned posílal míč před branku do střelecké pozice. Po výborném dotírání útočníků si míč Chlistov srazil do bránky sám – 3:2. Poté Chlistovští udeřili šťastně z autu kdy srovnali na 3:3 a následně po faulu domácího útočníka na našeho obránce, který dostal loktem do obličeje, Chlistov navyšuje na 4:3. Křeč to, ale nevzdala. Čáflík v roli trenéra poslal do útoku dvojici Čáfl mladší, Tomáš Vais a do obrany Bleka, Žumpu a Džína. Perfektním signálem tato pětice zmátla všechny přihlížející, včetně trenéra samotného. Džíno vybojoval na půlce přímý volný kop. Žumpa po třech náznacích obrovské pumelenice nahrál Blekovi vedle, který brilatní přihrávkou našel úplně volného Tomáše Vaise, který nebyl nikým bráněn. Všechnu pozornost na sebe strhl Čáfl mladší, který stál před brankářem a zaměstnal dva obránce najednou. Pro Tomáše to byla snadná již snadná úloha – 4:4. Nejhezčí fotbalová akce za dlouhá léta – minimální ocenění na úrovni žebříčku FIFA !!! Křeč tedy držela, krásnou remízu. Po té však přišel zkrat rozhodčího. Míč vhozený z autu, který dle názoru všech i brankáře nikdo netečoval ani neškrtal skončil v brance. A rozhodčí, který stál na půlce vše zcela jasně a zřetelně slyšel – tedy pátý gól minutu před koncem zápasu v síti Křeče.

                Po této křivdě i vždy usměvavý Čáfl ztichl a pouze klidnil emoce svých hráčů. Nu co dodat. Křeč poprvé v sezoně prohrála nejtěsnějším možným způsobem, avšak předvedla výkon, za který se vůbec nemusí stydět.

Komentáře k zápasu:

                Blek: Rozhodčí říkal, že při pátém gólu brankář škrtal míč ramenem  ....prej ????

                Šéďa: Míč mi prošel mezi nohama, a podle mě sem ho neškrt.

                Žumpa: Ty vole já si polejvám hlavu sladkou minerálkou :-D

                Mitač: Na podzim je pošleme do okresu primadony !!!

 

Branky:

                Švátora Jiří, Šup Jan, Čeleda Jiří, Vais Tomáš

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář