Jdi na obsah Jdi na menu

Žihobce 2015

23. 6. 2015

Turnaj v Žihobcích vyhrály PS Křečandy

                V tradiční datum, v tradičních barvách, v tradičním Baron – busu, s tradičními zastávkami a tradiční sestavou dvou tradičních týmů Slavné PS Křeče se parta skvělých lidí vydala na tradiční turnaj v Žihobcích, kde chtěla tradičně pobavit diváky a hlavně samy sebe. Nechybělo tradiční uspořádání a tradiční hospůdka.

                Netradičně však za Křečandy nenastoupil vždy rozesmátý Blackham, ale nejmladší článek sestavy Jumbo alias slečna Jumbová. Křečandy. A rovněž netradičně posílil Křečandy Vlasta Hromada alias Vlastička, který sice není rozený Křečák. Nýbrž jeho vztah s Markét Rajalů byl nakonec uznán jako způsobilý k nastoupení do turnaje. Avšak k prvnímu Křečáckéu výkonu se urval Baron, který se ujal vlajky a ihned začal po hřišti dokazovat proč je Křeč tak oblíbená. Baron s praporem běhal tak usilovně, že musel založit odpočinkový tábor (viz přiložená fotografie)

Popis: C:\Users\Jirka\Documents\Bluetooth Folder\20150508_1352211.png

                Poté již začal i fotbalový turnaj. K prvnímu utkání se postavili i Křečácí. Ten začal velice dobře, neboť hnedka po začátku zápasu se prosadil jako úplně první v turnaji náš Blakham. Ten levačkou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Blackham sklidil veliký potlesk a Křečandy společně s Vlastičkou a Jumbovou vytvořili mexickou vlnu. Křečácí nakonec svůj první zápas vyhráli a vstoupili úspěšně do tohoto turnaje. Poté kopli do vrtule Křečandy, které si hnedka na úvod turnaje vyšláply na obhájce prvenství z roku loňského. Těsnou výhrou 3:2 vlastně stanovily nový směr a favorita turnaje.  S přibývajícími zápasy, stupni na sluníčku, pivy a rumy se Křečácí a Křečandy dostávaly do perfektní formy a to nejen na hřišti, ale ve všech prostorech areálu. Všude byla doslova cítit uvolněná atmosféra. Mezi tím Křečandy dokázaly porazit všechny své soupeře a pouze jednou remizovat a dále se chystaly na své spolubojovníky z řad Křečáků. Bitva to byla veliká – Křečácí nic neponechali náhodou a vlétli na Křečandy v celé své kráse. Ty však prokázaly taktickou vyzrálost. Nejprve nechali Křečáky namlsat laciný gólem na 0:1 a pak zatáhly pořádně za otěže zápasu. Do poločasu se podařilo Křečandám vyrovnat a i nadále měli velkou převahu. Zápas se lámal v polovině druhého poločasu, kdy Maruška Hofmeisterová vsítila gól na 2:1. Kdo myslel, že Křečandy poleví, byl na omylu. Křačandy stále dobývali svatyni Křečáku. Skóre se však již neměnilo a tak Křečandy čekalo poslední utkání turnaje, ve kterém stačilo udržet remízu a vyhrát tak celý turnaj.

                Poslední zápas celého turnaje tak rozhodoval o úspěchu v podobě prvního místa, nebo neúspěchu v podobě místa druhého. Zápas začal za značné divácké kulisy. Zejména Křečácí, fandící svým hezčím spoluhráčkám, povzbuzovali holky jak to jen šlo. Zápas to byl vypjatý a napínavý. Hra se přelévala a šance byly na obou stranách. Rozhodl však velice důležitý moment, kdy Markét Rajalů zpoza bránícího hráče vystřelila. Míč proklouznul mezi nohama obránce i gólmana a skončil u levé tyčky. V této chvíli byly Křečandy velice blízko k vytouženému prvnímu titulu na tomto turnaji i na převážně mužském turnaji. Soupeř však zatlačil Křečandy na úroveň vápna a nepouštěl dále jak za polovinu. Holky poctivě bránily a na úrovni sebeobětování skákaly do střel. Poté však přišel toužebný zvuk píšťalky, který znamenal konec zápasu. Na hřišti tak propuklo obrovské nadšení zejména v mužstvě Křečand, které svým pokřikem v kruhu za ramena „ Kdo neskáče, není Křeč!!!“ rozpohybovaly i Křečáky. Po tomto krásném pokřiku si holky došly pro pohár patřící vítězi turnaje a krásný putovní pohár, který se nejspíš asi možná vrátí.

                Po společné fotografii už jen zněla nad areálem hymna PS Křeče, pivo a šampaňské teklo proudem a všichni z řad Křeče slavili nejen historický úspěch, ale i další parádní den. Den, který byl spojen se sportem, radostí, smíchem a hlavně velké pohody.

                Na závěr je nutností poděkovat našemu skvělému Baronovi, který opět byl naprosto dokonalý a odvez všechny tam i zpět a ještě zařídil na palubě Baron – busu občerstvení. Co dodat Žihobce 2015 se povedly na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Myslím, že mluvím za všechny – těšíme se na další ročník a doufáme, že nás tam bude třeba i na 3 týmy !!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář